Nasze Cele

Szanowni Państwo!

Transplantacja czyli przeszczepianie narządów to dar życia. Największy dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Często jedyny ratunek i szansa powrotu do zdrowia. Zwykle towarzyszą temu lęk, wątpliwości, obawa. Ale też satysfakcja dzielenia się najcenniejszym – sobą. I to zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Czy wiemy na ten temat wystarczająco dużo?

Fundacja DLA TRANSPLANTACJI ma na celu uświadamiać, uwrażliwiać, a przede wszystkim apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów.

Chcemy stworzyć długofalowy program edukacyjno-promocyjny, wspomagany przez media i autorytety, który przyczyniłby się do zmiany sposobu myślenia i wizerunku transplantologii narządowej. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej chorych oczekujących na przeszczep, zarówno od żywych dawców, jak i od zmarłych, mogło go otrzymać.

Pragniemy dotrzeć do jak najszerszych kręgów z rzetelną, medyczną informacją i zaproponować merytoryczną, choć z pewnością również emocjonalną dyskusję na ten ważny i trudny temat. Jesteśmy przekonani, że pomogą nam w tym programy popularno-naukowe, publicystyczne, rozrywkowe.

Wierzymy, że pozyskamy ambasadorów propagowania i przyjaznego myślenia o transplantologii w znanych osobach ze świata nauki i kultury. Artystów, idoli pop kultury, którzy wspierając nas, zainteresują tym problemem młodzież.

Szczególną rolę przypisujemy mediom, które przyczyniają się do zmiany sposobu myślenia o przeszczepach jako metodzie szlachetnej, ostatniej szansie ratowania życia. Właśnie dzięki mediom i nagłaśnianiu problemu w kilku ostatnich latach w Polsce zwiększyła się liczba zarejestrowanych dawców szpiku z trzydziestu do siedmiuset tysięcy.

 

Przyłączcie się do nas, jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia!