#12GodzinDlaŻycia

#12GodzinDlaŻycia to wyjątkowa inicjatywa społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę The OCS Heart TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie umożliwiający transport bijącego serca dawcy w fizjologicznych warunkach.
0
ZEBRALIŚMY JUŻ!

To innowacyjne urządzenie, pozwala niemal 3-ktornie wydłużyć czas przydatności organu do wszczepienia. W odróżnieniu do wielu krajów na świecie, w Polsce nadal korzystamy z przestarzałej metody transportu w lodzie. Metoda ta umożliwia naszym transplantologom wykonanie przeszczepu w ciągu zaledwie 4 godzin. Dzięki The OCS Heart zyskujemy 12 godzin, ponieważ aparatura ta zapewnia fizjologiczne, cieplarniane warunki transportowanemu organowi. Pamiętajmy, że podczas przeszczepu serca każda minuta jest na wagę złota. Jeśli operacja wszczepienia lub transport przedłuży się, wynik przeszczepu może okazać się dużo gorszy od prognozowanego na wstępie.

Sprzętu The OCS Heart potrzebuje rocznie kilkunastu pacjentów wymagających skomplikowanej i wielogodzinnej operacji. W ich przypadku ograniczenie czasu operacji, wraz z transportem, do 4 godzin jest praktycznie niemożliwe do wykonana. A każda dodatkowa minuta radykalnie zmniejsza szansę pacjenta na przeżycie. Dlatego organizatorzy akcji #12GodzinDlaŻycia podjęli się niewyobrażalnego. Próbują zdobyć fundusze na zakup aparatów The OCS Heart, dzięki którym uda się uratować życie najbardziej zagrożonej grupy pacjentów. Jednorazowy koszt użycia sprzętu wynosi 250 000 zł. Biorąc pod uwagę finansowy aspekt przedsięwzięcia organizatorzy przewidują, że w początkowej fazie wdrożenia systemu The OCS Heart w Polsce, będziemy mogli użyć sprzętu w przypadku 10-15 najbardziej skomplikowanych operacji rocznie. 

Więcej o The OCS Heart przeczytasz TUTAJ

💗 Jak możesz pomóc w nagłośnieniu akcji?

Wesprzyj nas dowolną kwotą na siepomga.pl. Następnie sfotografuj siebie z kartką z napisem #12GodzinDlaŻycia i udostępnij zdjęcie we własnych mediach społecznościowych. Pamiętaj o:

  • oznaczeniu Fundacji na Instagramie, Facebooku oraz LinkedIn: @FundacjadlaTransplantacji
  • oraz o hasztagach: #FundacjaDlaTransplantacji #12godzinDlaŻycia

Przeczytaj również o akcji #ZostawSerceNaZiemi.

Dołącz do nas! 💗