MISJA

“Fundacja Dla Transplantacji została założona w 2016 r. z potrzeby chwili, by Polska nasz piękny kraj mądrych, inteligentnych ludzi, stała się jeszcze piękniejsza, poprzez piękno, które jest w nas wszystkich. Musimy je wydobyć i pokazać. Najpiękniejsi jesteśmy, gdy pomagamy innym, gdy dzielimy się. W transplantacji dzielimy się sobą, swoim ciałem. Nie ma piękniejszej rzeczy niż dar życia. Podzielmy się sobą, podzielmy się życiem, zostańmy dawcami narządów!”.

dr n. med. Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, Prezes Fundacji Dla Transplantacji oraz pomysłodawca akcji #12godzinDlaŻycia oraz #ZostawSerceNaZiemi

Naszą misją jest promowanie transplantacji, jako formy ratowania życia. W tym celu prowadzimy dwie ogólnopolskie akcje:

  • #12GodzinDlaŻycia – to wyjątkowa inicjatywa społeczna, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę OCS Heart TransMedics – obecnie jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu serca. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązanie, pozwala niemal 3-ktornie wydłużyć czas przydatności organu do wszczepienia. W odróżnieniu do wielu krajów Europy Zachodniej, w Polsce nadal korzystamy z przestarzałej metody transportu w lodzie, która umozliwia wykonanie przeszczepu w ciągu zaledwie 4 godziny. Dzięki aparaturze OCS Heart transplantolodzy zyskują 12 godzin! Więcej o akcji #12godzinDlaŻycia przeczytasz TUTAJ.
  • #ZostawSerceNaZiemi – to akcja świadomościowa, której zadaniem jest wzmocnienie woli bycia dawcą w naszym społeczeństwie. W akcję chcemy zaangażować nie tylko pojedyncze osoby, ale również ich rodziny. Dzięki temu Twoja decyzja o pozostawieniu organów będzie kompletna i trwała, ponieważ oparta na świadomości całej Twojej rodziny. Więcej o akcji #ZostawSerceNaZiemi przeczytasz TUTAJ.

Jak zaczęła się nasza przygoda?

Początkowo powstał pomysł, by promować ideę transplantacji poprzez muzykę i artystów. Gwiazdy mają to szczęście, że mogą w krótkim czasie dotrzeć do szerokiej publiczności. A nam bardzo zależało, żeby z misją Fundacji możliwie najszybciej dotrzeć do jak największej społeczności. I udało się! Poznaliśmy wielu wspaniałych artystów, zdobyliśmy w nich nieocenione oparcie i zyskaliśmy przyjaciół na całe życie.

Wielkie podziękowania od całego zespołu Fundacji wysyłamy do artystów, sportowców i ludzi związanych z mediami, których spotkaliśmy na naszej drodze!

Dziękujemy Wam 🧡

Złote Laury “Super Biznesu”

Fundacja Dla Transplantacji jest laureatem Złotego Lauru „Super Biznesu” 2020 w kategorii: nauka i medycyna. 

Już od wielu lat redakcja „Super Biznesu” z uwagą obserwuje polski rynek i wypatruje na nim instytucji i firm, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Są to podmioty, które odnoszą sukcesy, działają uczciwie i odpowiedzialnie, niejednokrotnie podejmując inicjatywy na rzecz społeczeństwa. Najlepsi nagradzani są Złotymi Laurami „Super Biznesu”. 

Relację z wręczenia nagród można zobaczyć TUTAJ.

Wyróżnienie i statuetka “Pro Transplantationibus Fovendis”

Dr Zygmunt Kaliciński, Prezes FUNDACJI DLA TRANSPLANTACJI, odebrał wspaniałe wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

Wyróżnienie i statuetka “Pro Transplantationibus Fovendis”, przyznawane są osobom, które w sposób nieprzeciętny i nadzwyczajny popularyzują wiedzę oraz podnoszą świadomość społeczną w zakresie medycyny transplantacyjnej.

Wręczenie nagrody odbyło się podczas Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego w październiku 2021 r.

W rytmie HLA 4transplant!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje HLA 4transplant – zespół, który jest zbrojnym ramieniem Fundacji, i który podczas koncertów wykonuje niezapomniany performance związany z akcją #ZostawSerceNaZiemi. Perkusista tego zespół dr n. med. Zygmunt Kaliciński, który jest transplantologiem, kardiochirurgiem oraz Prezesem Fundacji Dla Transplantacji, prowadzi krótką rozmowę z publicznością na temat idei transplantacji.  

Jeżeli organizujesz koncert i poszukujesz suportu, koniecznie pamiętaj o HLA 4transplant! Dla nich każdy występ jest nieocenioną okazją do promowania transplantacji jako formy ratowania życia w Polsce. Więcej informacji o zespole HLA 4transplant znajdziesz TUTAJ oraz na ich Facebooku