#ZostawSerceNaZiemi

#ZostawSerceNaZiemi to akcja świadomościowa, której celem jest wzmocnienie woli bycia dawcą w naszym społeczeństwie. W akcję chcemy zaangażować nie tylko pojedyncze osoby, ale również ich rodziny. Dzięki temu Twoja decyzja o pozostawieniu organów będzie kompletna i trwała, ponieważ oparta na świadomości całej Twojej rodziny.

Przeszczep organów to wciąż trudny i dyskusyjny temat, nie tylko w Polsce. Mimo iż większość osób deklaruje gotowość dzielenia się narządami, to rodziny zwłaszcza w żałobie, zaskoczone tragiczną sytuacją utraty bliskiej osoby, wciąż bronią się i protestują przed pobraniem organów od zmarłego.

Nie chcemy dopuścić do zmarnowania aktu bohaterstwa i dobroci, która jest w wielu z Was. Dlatego, jeżeli podjąłeś już tę ważną i piękną decyzję – tak, zostawiam serce na ziemi, chcę być dawcą, chce być wspaniałym człowiekiem – kolejnym etapem, którego nie możesz pominąć powinna być rozmowa z bliskimi. Pamiętaj, że rodzina może skutecznie, choć nieformalnie zablokować pobranie narządów. Znając Twoje stanowisko, najbliżsi i krewni wypowiedzą się w Twoim imieniu, zgodnie z Twoją wolą.

🧡 Jak możesz pomóc w nagłośnieniu akcji?

Sfotografuj siebie z kartką z napisem #ZostawSerceNaZiemi i udostępnij zdjęcie we własnych mediach społecznościowych. Pamiętaj o:

  • oznaczeniu Fundacji na Instagramie, Facebooku oraz LinkedIn: @FundacjaDlaTransplantacji
  • oraz o hasztagach: #FundacjaDlaTransplantacji #ZostawSerceNaZiemi

Przeczytaj również o akcji #12GodzinDlaŻycia.

Dołącz do nas!

#12GodzinDlaŻycia

Obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy na sprzęt firmy TransMedics typu OCS Heart, szeroko stosowany w USA i w Europie.

Aparatura służy do przewozu bijącego serca. Dzięki najnowszej technologii możliwe jest utrzymanie prawie fizjologicznych warunków podczas transportu, co wydłuża czas przydatności organu do przeszczepu z 4 do 12 godzin. Statystyki płynące ze świata, jak np. z USA, gdzie po wprowadzeniu OCS Heart ilość przeszczepów serca podwoiła się, jeszcze bardziej motywują nas do działania!

Więcej o akcji #12GodzinDlaŻycia przeczytasz TUTAJ.